Redukált tangenciális kohézió

Akárcsak az oktahedrális antitézist, szintén a tavaly őszi Dél-Amerikából Európába tartó transzantlanti repülésem során képzeltem el.

Leírás

Neve árulkodik róla, hogy ez az alakzat egy korábbi alkotás, a tangenciális kohézió derivációja. Bár pontosan ugyanaz a 24 görbe él képezi a keretet, az egyenes szegmensek hiányoznak a vázszerkezetből. Következésképpen, a hajdani 24 helyett, 12 azonos minimál-felületből épül fel, melyek mindegyikét 2 domború és 2 homorú ív határolja.

Egy rombikus felület türkiz kerettel kiemelve

A rombdodekaéderes vázat kivéve a struktúrából elveszti elődje tesszalációs (méhsejt-formáló) képességét. Az alakzat általános kinézete kevésbé kompakt, „virágszerű”, egyaránt nagyon vékony, valamint nagyon hegyes részelemekkel. A vékonyak száma 6 és a konvex összetevőkhöz kapcsolódik, a 4 tűszerű nyúlvány meg a konkáv találkozások körül alakul ki.

A tangenciális kohézió (felső sor) és a redukált tangenciális kohézió (alsó sor) három karakterisztikus nézete

A 12 hiperbolikus „pseudo-rombikus” lap tekintetében nagyobb hasonlóságot találunk az oktahedrális antitézis nevű kreációval, azonban amíg ott a domború és homorú ívhármasok egy referencia oktaéder szimmetriája szerint, elkülönült parcellákon foglalnak helyet, itt az ívek fluidan össze vannak szőve, az ellentét-párok hullámokat alkotnak.

*********************************************************************************

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük